۹ خاصیت برنج قهوه ای

2 سال ago

 

در کشور ما به دلیل ذائقه مردم و یا عدم اطلاع از بسته غذایی سالم، مصرف برنج سفید بسیار بالاتر از برنج قهوه ای است و شاید بهتر باشد بگوییم مصرف برنج قهوه ای بسیار ناچیز است. در حالیکه برنج قهوه ای از نظر ارزش غذایی بسیار بهتر از برنج سفید است. ما در پست قبلی تفاوت برنج قهوه ای با برنج سفید را بررسی کردیم. در ادامه به ۹ خاصیت برنج قهوه ای اشاره می کنیم:

۱- غنی از سلنیوم

برنج قهوه ای (برنج سبوس دار) غنی از سلنیوم است. سلنیوم خطر ابتلا به بیماری های شایع مانند سرطان، بیماری های قلبی و آرتروز (ورم مفاصل) را کاهش می دهد.

۲- منگنز بالا

یک فنجان برنج قهوه ای حدود ۸۰ درصد از نیاز روزانه منگنز را برای ما فراهم می کند. منگنز به چربی های سنتزی بدن کمک می کند. همچنین منگنز دارای منافعی برای سیستم های عصبی و باروری بدن است.

۳- غنی از چربی های طبیعی

چربی های طبیعی برای بدن مفید است به طوریکه به کنترل سطح کلسترول کمک می کند.

۴- کمک به افت وزن

محتوای فیبر در برنج قهوه ای عملکرد روده را در بهترین حالت آن نگه می دارد و هضم را بسیار ساده تر می سازد. برنج قهوه ای یک ماده کامل برای رژیم غذایی روزانه کسانی است که به دنبال تنظیم عملکرد روده هستند. علاوه بر این، برنج قهوه ای باعث می شود تا شکم زودتر احساس سیری کند. در نتیجه فرد مواد غذایی کمتری در هر وعده مصرف می نماید.

۵- به عنوان غلات (دانه) کامل

برنج قهوه ای به عنوان غله کامل است که در حین فرآیند تولید، ترکیبات مفید خود را از دست نمی دهد. اثبات شده است که این دانه به کاهش تجمع پلاک های شریانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و کلسترول بالا کمک می کند.

برنج قهوه ای

 

۶- غنی از آنتی اکسیدان

این مهمترین راز برنج قهوه ای است. ما معمولا زغال اخته، توت فرنگی و سایر میوه ها و سبزیجات مرتبط را به عنوان مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان می شناسیم. اما ظرفیت آنتی اکسیدانی برنج قهوه ای به مراتب بالاتر از اینها است.

۷- فیبر بالا

برنج قهوه ای سرشار از فیبر بوده و در بالای لیست مواد غذایی است که می تواند از سرطان روده بزرگ جلوگیری کند. این را می توان به مقادیر زیادی از فیبر نسبت داد که به طور طبیعی در برنج قهوه ای موجود است. این الیاف به مواد سرطان زا و همچنین سموم بدن متصل شده و در نتیجه آنها را حذف می کند و از اتصال آنها به دیوار روده بزرگ جلوگیری می کند.

 

برنج قهوه ای

۸- مقدار کم شکر آزاد

برنج قهوه ای کمک می کند به تثبیت سطح قند خون کمک می کند. بنابراین، این یک انتخاب بسیار عالی از مواد غذایی برای کسانی است که مبتلا به دیابت هستند. مطالعات نشان می دهد کسانی که روزانه یک نیمه فنجان برنج قهوه ای مصرف می کنند خطر ابتلا به دیابت تا ۶۰ درصد در آنها کاهش می یابد. از سوی دیگر، کسانی که به طور منظم برنج سفید مصرف می کنند، شانس خود را در ابتلا به دیابت تا صد برابر افزایش می دهند.

۹- غذای کامل کودک

غله برنج قهوه ای یا برنج قهوه ای با توجه به محتوای فیبر و مواد مغذی بالای موجود در آن می تواند به عنوان یک غذای اولیه کامل برای کودک مصرف شود. این یک انتخاب بسیار بهتر در مقایسه با آرد تولید شده از برنج سفید می باشد که سبب رشد سریع نوزاد می شود، در حالیکه نوزاد نیازمند رژیم غذایی است چرخه رشد سریع او کمک کند.

 

 

پست های مرتبط

thumbnail
hover

مطالبه وزارت بهداشت از جهادکشاورزی/غنی سازی...

رئیس سازمان غذاودارو گفت: غنی سازی کردن گندم، برنج و سیب زمینی به آهن، روی و م...

thumbnail
hover

راهکار های نگهداری از برنج تازه...

شرایط نگهداری برنج چگونه است؟ محل نگهداری برنج باید خشک و خنک باشد. چرا که رطو...

thumbnail
hover

چرا برنج کته بهتر از آبکش...

 بیشتر خانواده‌ها با این تصور که آبکش‌کردن برنج باعث کم‌شدن نشاسته ...

نظر

ارسال نظر برای ما

3 × 5 =

کانال تلگرام
برنج بازار
یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹:۴۶