مطالبه وزارت بهداشت از جهادکشاورزی/غنی سازی گندم و برنج با آهن

2 سال ago

رئیس سازمان غذاودارو گفت: غنی سازی کردن گندم، برنج و سیب زمینی به آهن، روی و مواد مغذی می تواند تاثیر بسزایی در سلامت جامعه داشته باشد و این مطالبه ما از وزارت جهاد کشاورزی است.

غلامرضا اصغری با حضور در غرفه خبرگزاری مهر در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، اظهارداشت به عقیده من غذا مهمتر از دارو است، اگر ما بتوانیم سبک غذایی مان را تغییر دهیم، بسیار کمتر از بیمار خواهیم شد و اقدام مناسب آن است که از بیمار شدن افراد جامعه پیگیری کنیم . ما معضلات زیادی در نوع غذاهای مصرفی، نوع سبد غذایی و کیفیت محصولاتمان داریم.
وی افزود: کیفیت محصولات می تواند روی پیشگیری از بیماری ها تأثیر بسزایی داشته باشد. محصولاتی که در اختیار مردم قرار می گیرد را باید از لحاظ مواد غذایی بهبود ببخشیم. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، گندم، برنج و سیب زمینی، غنی سازی از مواد مغذی هستند. درواقع آنها غنی سازی بایو می کنند و این مطالبه ای است که ما از وزارت کشاورزی داریم.
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: مواد اولیه ای که در اختیار مردم قرار می گیرند، باید سرشار از پروتئین , مواد ویتامینه و املاح معدنی باشد. هر چه روی کمیت تولید تمرکز کنیم، کیفیت پایین می آید ولی می بایست تمرکزمان را روی کیفیت مواد غذایی بگذاریم.
اصغری اظهار کرد: از دولت توقع داریم از افزایش قیمت شکر و روغن به نفع لبنیات و گوشت، یارانه بدهد. هر چه مصرف شکر و روغن را کاهش دهیم و در ازای مصرف لبنیات و گوشت را افزایش دهیم، بدن سالم تری خواهیم داشت؛ در نتیجه بیمار کمتری هم خواهیم داشت که به نفع کشور است.
وی ادامه داد: در حال حاضر مصرف شکر و روغن از مصرف لبنیات و پروتئین بیشتر است که علاوه بر فرهنگ سازی، اصلاح قیمت آنها می تواند مردم را به سمت مصرف پروتئین و لبنیات سوق دهد.

پست های مرتبط

thumbnail
hover

چرا برنج کته بهتر از آبکش...

 بیشتر خانواده‌ها با این تصور که آبکش‌کردن برنج باعث کم‌شدن نشاسته ...

thumbnail
hover

تفاوت های برنج کشت اول، کشت...

در این مطلب به بررسی تفاوت های برنج کشت اول، کشت دوم و چین دوم می پردازیم و آن ...

thumbnail
hover

واکنش وزارت بهداشت در خصوص شایعه...

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپ...

ارسال نظر برای ما

1 × چهار =

کانال تلگرام
برنج بازار
یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸ | ۰۷:۱۹:۵۳