قیمت اقلام اساسی چقدر افزایش یافت؟

2 سال ago

طبق گزارش مرکز آمار ایران در زمینه متوسط قیمت مناطق شهری در کل کشور، قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی در شهریور نسبت به مرداد ١.۴ درصد، هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ٢ درصد افزایش و هر کیلوگرم تخم مرغ پنج درصد کاهش یافته است.

خبرگزاری ایسنا: طبق گزارش مرکز آمار ایران در زمینه متوسط قیمت مناطق شهری در کل کشور، قیمت هر کیلوگرم برنج ایرانی در شهریور نسبت به مرداد ١.۴ درصد، هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ٢ درصد افزایش و هر کیلوگرم تخم مرغ پنج درصد کاهش یافته است.

بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران در زمینه متوسط قیمت مناطق شهری کل کشور برای اقلام خوراکی منتخب در شهریورماه سال ۱۳۹۶، در گروه نان و غلات، متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی) درجه یک در شهریورماه سال جاری برابر ١٣ هزار و ۴۶۵ تومان بوده است که با توجه به قیمت مرداد ماه (١٣ هزار و ٧٢٩ تومان) ۱.۳۹ درصد افزایش داشته است. همچنین در ماه مذکور متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک از ۵۶۱۹ تومان در مردادماه به ۵۶۵۵ تومان در شهریورماه افزایش یافته است.

درباره گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها نیز، متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به ۴٠ هزار و ٢٨٠ تومان رسیده است که نسبت به ماه قبل (٣٩ هزار و ۵٢۶ تومان) ۱.۹۱ درصد افزایش داشته است. میزان این افزایش یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله (شهریور ٣٧ هزار و ۴١٢ تومان و مرداد ٣۶ هزار و ٧١٢ تومان) برابر ۱.۹۱ درصد بوده است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با کاهش ۱.۶۴ درصدی مواجه بوده است. (شهریورماه ٧ هزار و ٩۵۴ ریال و مردادماه ٨هزار و ٨٧٧ تومان).

در گروه شیر، پنیر و تخم‌مرغ نیز متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ٢۶٩٧ تومان، یک کیلوگرم  ماست پاستوریزه ٣٧٠٩ تومان، یک بسته ۵۰۰ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ۵٧٧٩ تومان است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته‌اند. همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در شهریورماه برابر ۶١١٨ تومان است که نسبت به ماه قبل (۶۵٠٨ تومان) با کاهش ۵.۰۱ درصدی مواجه بوده است.

در گروه روغن‌ها و چربی‌ها نیز متوسط قیمت یک بسته ۱۰۰ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ٣٠٢٢ تومان است که نسبت به مردادماه رشد ۳.۲۴ درصد داشته است. در این گروه متوسط قیمت یک بسته ۹۰۰ گرمی روغن مایع ۵٣۵٨ تومان است که تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.

در گروه میوه و خشکبار هم متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در شهریورماه ۴۲۳۱ تومان بوده است که نسبت به ماه قبل (۴٢۴٠ تومان) با کاهش ۰.۲۳ درصدی مواجه بوده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در شهریورماه ٣٨۴٢ تومان بوده که نسبت به ماه قبل ( ۴٣١١ تومان) کاهش ۸.۳۹ درصدی را نشان می‌دهد. متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در شهریورماه ۵١٩٨ تومان است که نسبت به ماه قبل (۵١۶۵ تومان) با کاهش مواجه بوده است.

پست های مرتبط

thumbnail
hover

مطالبه وزارت بهداشت از جهادکشاورزی/غنی سازی...

رئیس سازمان غذاودارو گفت: غنی سازی کردن گندم، برنج و سیب زمینی به آهن، روی و م...

thumbnail
hover

واکنش وزارت بهداشت در خصوص شایعه...

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو به انتشار کلیپ...

thumbnail
hover

۱۰۰ هزار تن برنج ویتنامی در...

معاون وزارت صنعت و تجارت ویتنام از امضای توافقنامه‌ای میان شهر مکونگ دلتا ...

ارسال نظر برای ما

چهار × 3 =

کانال تلگرام
برنج بازار
شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۳:۲۲:۵۶