تشخیص برنج اصل از تقلبی

2 سال ago

 

کشور چین سالانه بیش از ۲۰۰ تن برنج به کشورهای مختلف جهان صادر می کند و در زمینه برنج همانند بسیاری از محصولات دیگر، بزرگ ترین صادر کننده این محصول در دنیاست. متاسفانه علاوه بر برنج طبیعی، نوع پلاستیکی آن هم به همراه محصول اصلی صادر می شود.

این برنج ترکیبی از پلاستیک و نشاسته سیب زمینی است. مصرف این برنج می تواند در ابتدا موجب ابتلا به انواع بیماری ها از جمله مشکلات گوارشی و در دراز مدت حتی سرطان شود.

راه های آسانی برای تشخیص برنج اصل از برنج تقلبی و سنتزی وجود دارد. یکی از این راه ها این است که می توانید چند دانه برنج را در مجاورت آتش بسوزانید. آن تعدادی که می سوزند برنج پلاستیکی هستند.

راه حل دیگر این است که می توانید برنج را در داخل ظرف پر از آب بریزید. مقداری از برنج که در کف ظرف قرار گرفته برنج طبیعی و برنج هایی که در سطح آب شناور باقی می مانند برنج سنتتزی یا تقلبی هستند.

روش دیگر برای تشخیص برنج واقعی از تقلبی این است که اگر برنج را در هاون بکوبید، آن مقداری که کاملا خرد شدند برنج طبیعی و با منشا آلی است و آن مقداری از برنج که خرد نشد و هسته زرد رنگی داشتند برنج مصنوعی یا پلاستیکی است.

روش آخر این است که برنج را در ظرف دربسته برای مدت چند روز در مجاورت نور خورشید قرار دهید. اگر برنج سالم ماند طبیعی است و اگر دچار کپک شد برنج طبیعی نیست.

برای اطلاعات بیشتر ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

 

پست های مرتبط

thumbnail
hover

راهکار های نگهداری از برنج تازه...

شرایط نگهداری برنج چگونه است؟ محل نگهداری برنج باید خشک و خنک باشد. چرا که رطو...

thumbnail
hover

چرا برنج کته بهتر از آبکش...

 بیشتر خانواده‌ها با این تصور که آبکش‌کردن برنج باعث کم‌شدن نشاسته ...

thumbnail
hover

تفاوت های برنج کشت اول، کشت...

در این مطلب به بررسی تفاوت های برنج کشت اول، کشت دوم و چین دوم می پردازیم و آن ...

ارسال نظر برای ما

دو × 2 =

کانال تلگرام
برنج بازار
یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۹:۲۸