برنج ندا چیست؟

2 سال ago

 

برنج ندا که برخی به آن برنج شیمیری نیز می گویند، از انواع برنج پرمحصول است که از تلاقی یا ترکیب ارقام محلی سنگی طارم و حسن سرایی با رقم اصلاح شده آمل ۳ به دست آمده است. روند بررسی از سال ۱۳۶۴ آغاز شد و بر اساس آمار منتشر شده از سوی دفتر برنج سازمان کشاورزی استان مازندران، رقم ندا بعد از معرفی در سال ۱۳۷۶، در بیش از ۵۰ هزار هکتار از زمین های برنج کاری این استان کشت گردید و از نظر کیفیت و بازارپسندی نیز مورد توجه زارعین و مصرف کنندگان قرار گرفت.

خصوصیات برنج ندا عبارتند از: زودرسی ۷ تا ۱۰ روزه در مقایسه با سایر انواع پرمحصول، کیفیت بهتر نسبت به ارقام اصلاح شده دیگر،شباهت زیاد به طارم از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی، محصول دهی بالغ بر ۸ تن در هکتار، و مقاومت بسیار خوب در مقابل کرم ساقه خوار بلاست و در نتیجه استفاده کمتر از سموم آفات در مزرعه. به دلیل شباهت زیادی که با طارم دارد، برخی سوء استفاده کنندگان، برنج ندا را به صورت مخلوط با شیرودی و خزر و با قیمت طارم محلی به مشتریان می فروشند.

در کنار موارد گفته شده در بالا، بایستی به این مورد نیز اشاره کرد که برنج ندا از ارقام تراریخته است که با اصلاح ژنتیکی ارقام دیگر و ادقام آنها تولید شده است.

 برای دسترسی به مقالات علمی در زمینه برنج ندا می توانید به اینجا ، اینجا و یا اینجا سر بزنید.

پست های مرتبط

thumbnail
hover

راهکار های نگهداری از برنج تازه...

شرایط نگهداری برنج چگونه است؟ محل نگهداری برنج باید خشک و خنک باشد. چرا که رطو...

thumbnail
hover

چرا برنج کته بهتر از آبکش...

 بیشتر خانواده‌ها با این تصور که آبکش‌کردن برنج باعث کم‌شدن نشاسته ...

thumbnail
hover

تفاوت های برنج کشت اول، کشت...

در این مطلب به بررسی تفاوت های برنج کشت اول، کشت دوم و چین دوم می پردازیم و آن ...

ارسال نظر برای ما

2 × 1 =

کانال تلگرام
برنج بازار
شنبه, ۳۰ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۶:۱۳