تفاوت برنج قهوه ای با برنج سفید

2 سال ago

 

تمام انواع برنج پس از طی مرحله برداشت توسط ماشین آلات، شلتوک نامیده می شود. شلتوکی که وارد شالیکوبی می شود، به دو صورت می تواند درآید: برنج سفید و برنج قهوه ای یا برنج سبوس دار که در زبان انگلیسی به آن Brown Rice گفته می شود.

 

برنج قهوه ای

این را باید دانست که تفاوت برنج سفید و برنج قهوه ای تنها در رنگ آنها نیست. این دو نوع برنج از نظر ترکیب درصد کالری، پروتئین، کربوهیدرات، فیبر، اسیدهای چرب غیراشباع و کلسترول هم با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر می توانید تفاوت مقادیر مواد مغذی موجود در یک لیوان از این دو نوع برنج پخته شده را مشاهده کنید:

مواد مغذی موجود در برنج برنج سفید برنج قهوه ای
کالری ۲۶۶ ۲۱۸
پروتئین (گرم) ۵ ۴/۵
کربوهیدرات (گرم) ۵۸ ۴۵/۸
فیبر (گرم) ۰/۵ ۳/۵
چربی (گرم) ۰/۴ ۱/۶
اسیدهای چرب غیراشباع (گرم) ۰/۱ ۰/۶
کلسترول (میلی گرم) ۰ ۰

 

مراحل تولید برنج قهوه ای

تولید برنج قهوه ای بدین صورت است که شلتوک را قبل از جدا کردن غلاف از دانه برنج با بخار آب مقداری حرارت می دهند تا ویتامین ها، ریزمغذی ها و املاح موجود در غلاف یا پوسته برنج به دانه برنج انتقال یابد. در ادامه برنج را خشک می کنند و غلاف آن را جدا می کنند. همانطور که گفته شد، در اثر حرارت مرطوب اعمال شده به شلتوک و انتقال برخی ترکیبات موجود در غلاف به برنج سفید، رنگ برنج از حالت سفید به قهوه ای یا قرمز مایل به قهوه ای تغییر پیدا می کند. در نتیجه برنج قهوه ای دارای خاصیت و کیفیت بهتری در مقایسه با برنج سفید می باشد. این پدیده (تبدیل شلتوک به برنج قهوه ای) سبب پیش پخت شدن برنج قهوه ای نیز می گردد. این پیش پخت شدن به گونه ای نیست که منجر به پخت و نرم شدن دانه های برنج گردد. شاید بتوان گفت یک لایه بسیار نازک از برنج نرم شده و عملیات تغییر رنگ بر روی آن شکل می گیرد. به همین دلیل از نظر مراحل پخت هیچ تفاوتی با برنج سفید ندارد. البته به دلیل پیش پخت اولیه، وجود املاح، ویتامین ها و چربی های بیشتر در مقایسه با برنج سفید می بایست آن را در مکان خشک تر نگهداری کرد. البته مدت زمان ماندگاری برنج قهوه ای در مقایسه با برنج سفید کمتر می باشد. به همین علت می بایست در زمان خرید به این نکته توجه کرده و میزان خرید برای خانوار به حدی باشد که مدت زمان زیادی در انبار باقی نمانده و در طی چند ماه پس از خرید مصرف گردد. به دلیل وجود درصد چربی بالاتر در مقایسه با برنج سفید، ماندگاری زیاد سبب تغییر طعم آن می شود.

 

 

پیوست ها

پست های مرتبط

thumbnail
hover

مطالبه وزارت بهداشت از جهادکشاورزی/غنی سازی...

رئیس سازمان غذاودارو گفت: غنی سازی کردن گندم، برنج و سیب زمینی به آهن، روی و م...

thumbnail
hover

راهکار های نگهداری از برنج تازه...

شرایط نگهداری برنج چگونه است؟ محل نگهداری برنج باید خشک و خنک باشد. چرا که رطو...

thumbnail
hover

چرا برنج کته بهتر از آبکش...

 بیشتر خانواده‌ها با این تصور که آبکش‌کردن برنج باعث کم‌شدن نشاسته ...

نظر

    • سلام وب سایتتون بسیار عالی و سرشار از مطالب مفید بود متشکرم از مطالب خوبتون موفق و پیروز باشید

ارسال نظر برای ما

2 × 3 =

کانال تلگرام
برنج بازار
یکشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۱:۴۱